Aktualności

O spotkań do biznesu. Wizyta niemieckiej delegacji.

17/10/2017

            Już po raz trzeci Urząd Miasta organizuje Study Tour Chorzów. Impreza dedykowana jest potencjalnym inwestorom i ma na celu pokazanie gospodarczych atutów naszego miasta, ale również zaprezentowanie jego krajobrazu społecznego i kulturalnego, które w dużej mierze stanowią o standardzie życia.

            Tym razem wydarzenie ma wymiar międzynarodowy. W ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywa się w Katowicach w dniach 18‑20 października 2017 r., organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą, 18 października Chorzów odwiedzi kilkunastoosobowa grupa niemieckich przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących różne branże.

            Priorytetem tegorocznej edycji Study Tour Chorzów jest zainteresowanie naszych niemieckich partnerów Chorzowem jako miejscem przyjaznym do robienia biznesu. Chodzi nie tylko o bezpośrednie inwestycje, ale przede wszystkim o poznanie miejsca, zaznajomienie się z polskim prawem i warunkami prowadzenia biznesu. Organizatorzy najbardziej liczą na stworzenie dogodnej atmosfery do kontaktów biznesowych z rodzimymi przedsiębiorcami. Dlatego też na spotkanie z niemiecką delegacją zostali zaproszeni chorzowscy przedsiębiorcy, którzy na miejscu będą mieli szansę nawiązania nowych relacji biznesowych. Miasto chce się też pochwalić sukcesami rodzimych firm, dlatego jednym z punktów planu wizyty jest wizyta w firmie Amber Glass, która niedawno wybudowała nową halę produkcyjną.

            Study Tour Chorzów to jedna z szeregu działań, jakie chorzowski samorząd stara się podejmować w kierunku integracji i wzmocnienia rodzimego sektora małych i średnich przedsiębiorstw.